מומחה לכירורגיה אורתופדית
וניתוחי עמוד שדרה

מומחה לכירורגיה אורתופדית וניתוחי עמוד שדרה

חוות דעת רפואיות משפטיות

לכל אחד בעולם המקיף אותנו תחום התמחות משלו - המורים - מלמדים, הרופאים - מרפאים והשופטים - שופטים. אולם, לעיתים קרובות, נדרשים אנשי מקצוע בתחום מסוים לעצתם המלומדת של אנשי מקצוע בתחום אחר, על מנת שהם-עצמם יוכלו לבצע את המוטל עליהם בדרך הטובה ביותר. דוגמה מובהקת לצורך כזה הן חוות דעת רפואיות משפטיות אשר מובאות במהלך המשפט, על מנת להנגיש לשופט (להרכב השופטים או לוועדה שתפקידה לדון במקרה) את המידע הרפואי הנדרש להם, על מנת שהפסיקה שתתקבל תהיה נכונה ואמיתית ככל האפשר.

חוות דעת רפואיות משפטיות - באילו מקרים הן נדרשות?

חוות דעת רפואית משפטית נדרשת מרופא המומחה בתחום הנדון בכל עת שעולה על שולחן הדיונים צורך בחוות דעת מקצועית בתחום הרפואה. לרוב, חוות דעת כזו תוגש במקרי תביעות נזקי גוף - תביעות פיצויים בגין מחלה או פגיעה גופנית המוגשת נגד הגורם שאחראי לגרימת נזקי הגוף, נגד המוסד לביטוח לאומי ונגד חברות ביטוח פרטיות. במצבה הנפוץ ביותר, מוגשת חוות דעת רפואית משפטית כמסמך מקיף המציג את בחינת נסיבותיו של המקרה ואת ההשלכות מהאספקט הרפואי, מעריך את שיעורי הנזק שנגרמו לתובע ואת אחוזי הנכות המגיעים לו. חוות דעת זו מהווה את הבסיס לקביעת גובהם של הפיצויים לנפגע. מצבים אחרים ידרשו הופעתו של הרופא המומחה בבית המשפט, בנוסף (או במקום) הכנת ההערכה בכתב.
 
 

ד"ר גד ולן - מתן חוות דעת רפואיות משפטיות

ד"ר גד ולן הוא מומחה עמוד שדרה, מנהל יחידת ניתוחי עמוד השדרה בבית החולים לניאדו ונשיא איגוד מנתחי עמוד השדרה בישראל. בשנים האחרונות, הוביל ד"ר ולן מספר ניתוחים שנחשבים לפורצי דרך בעמוד השדרה הצווארי, בגידולי עמוד השדרה ובהשתלות דיסק מלאכותי, והוא נחשב לחלוץ בתחום בישראל. ד"ר ולן חבר באיגוד האורתופדי בישראל, באיגוד הישראלי לעמוד השדרה ובאיגוד האמריקאי למנתחי עמוד שדרה. כמו כן, מציג ד"ר ולן את מחקריו ועבודתו בכנסים מדעיים בארץ ובעולם. כמומחה בעל שם בינלאומי לנושא עמוד השדרה ופגיעות בו, זוכות חוות הדעת הרפואיות המשפטיות של ד"ר ולן להתייחסות בכובד ראש בכל ערכאה מנהלית או משפטית בה הן מוגשות.

נשמח לעמוד לשירותכם

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

סוגי ניתוחים:

מאמרים: