מומחה לכירורגיה אורתופדית
וניתוחי עמוד שדרה

מומחה לכירורגיה אורתופדית וניתוחי עמוד שדרה

מומחה גב

נדיר לפגוש אדם שאינו סובל מכאבי גב מידי פעם, וככל שעולים בשכבות הגיל, כמות האנשים הסובלים מכאבי גב מתמשכים או בתדירות גבוהה - עולה. כולנו מודעים לכך כי אורח החיים המודרני מזיק מאד לגב שלנו, שכן, שעות הישיבה המרובות מול מסך המחשב והחוסר בפעילות גופנית מתאימה נותנים את אותותיהם, ולעיתים קרובות, הם גורמים לנו להתייחס אל כאבי הגב שאנו חשים כאל עובדה קיימת. לכן, לא כל כאב גב יחיש אותנו אל מומחה גב, אולם, למרות זאת, ובשל חשיבותו של הגב לתפקודנו השוטף, יש צורך להיות ערניים לגבי כאבי הגב ולטפל בבעיות קרוב ככל האפשר למועד הופעתן.

מהם הסימנים המחייבים ביקור אצל מומחה גב?

עוצמתו של כאב הגב ותדירותו מסייעים לנו להבחין בין סוגי כאבי גב שונים. כיום, החלוקה הנפוצה ביותר היא לשלושה סוגי כאבי גב:
כאבי גב דלקתיים - מאופיינים בהופעתו של כאב עמום אשר הולך ומתחזק בחלוף הזמן.

כאבי גב שורשיים - מאופיינים בכאב חזק, אשר מלווה, במרבית המקרים גם בתסמינים נוספים כהקרנת הכאב לגפיים וכן הלאה.

כאבי גב מכאניים - מופיעים בפתאומיות, ולרוב, מלווים גם בהתכווצות שרירים.

בעוד מרבית כאבי הגב הם כאבים מכאניים אשר חולפים ללא תשומת לב מיוחדת לאחר מנוחה בת מספר ימים, כאבי הגב השורשיים וכאבי הגב הדלקתיים מחייבים בדיקת מומחה גב, גם בשל הפגיעה שהם גורמים לאיכות חייו של הסובל מהם, אולם, בעיקר, מכיוון שהם דורשים אבחון מדויק של הסיבה לכאב ומציאת הטיפול המתאים לה.
 
 

ד"ר גד ולן - מומחה גב

ד"ר גד ולן הוא מומחה לניתוחי עמוד השדרה ומנהל יחידת ניתוחי עמוד השדרה בבית החולים לניאדו. אנחנו, במרפאתו של ד"ר ולן דוגלים, כי בצד הגישה המקצועית של הרופא המומחה, המטופלים הסובלים מכאבי גב צריכים לקבל את מלוא המידע, כמו גם את התמיכה המלאה לאורכו של כל התהליך - החל מאפיון הגורם האמיתי לכאב הגב, דרך בחירת הפתרון הנכון המתאים למטופל ועד לליווי עד להחלמה המלאה שלו.

נשמח לעמוד לשירותכם

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

סוגי ניתוחים:

מאמרים: