מומחה לכירורגיה אורתופדית
וניתוחי עמוד שדרה

מומחה לכירורגיה אורתופדית וניתוחי עמוד שדרה

ניתוחי דיסק צווארי

כידוע, עמוד השדרה שלנו מורכב חוליות, שבין כל שתיים מהן ישנה טבעת סחוסית קשיחה, שמטרתה היא שימוש כבולם זעזועים לעמוד השדרה בעת ביצוען של פעולות פיזיות שונות. דיסקים אלה, הן בשל חשיבות והן בשל מיקומם, חשובים מאד, ולכן, כל פגיעה בהם צריכה להיות מאובחנת (וגם מטופלת, בהתאם לחומרת המצב) קרוב ככל האפשר להופעת הסימפטומים המעידים על פגיעה בהם. חלק מפגיעות הדיסק (כספיינל סטנוזיס - היצרות תעלת השדרה במצבה התחילי) יאפשרו טיפול תרופתי שמרני במשככי כאבים + תרופות נוגדות דלקת, אולם חלק אחר יצריכו התערבות כירורגית - ניתוחי דיסק.

מה חשיבותם של ניתוחי דיסק?

מצבים של פגיעה בדיסקים או אי שלמות שלהם עלולים להתדרדר במהירות, וכך, מצב שנראה מינורי, לכאורה, כמו של בלט דיסק, עלול להפוך במהירות למצב של פריצת דיסק מלאה המעיבה מאד על איכות חיי המטופל.

חלק גדול מהמטופלים הסובלים בעיות בדיסקים, סובלים מסימפטומים שהם תוצאה של לחיצת הדיסק על עצב מקומי וגירויו עד כדי יצירת דלקת. דלקת מכאיבה זו, עלולה להיות מלווה בתסמינים המופיעים באזורי הגוף השונים ולאו דווקא בעמוד השדרה (כנמלול ברגליים, כאבים באזור הישבן וכן הלאה). כך שאיכות חייהם היומיומית של הסובלים מבעיות בדיסקים הופכת לירודה באופן ניכר מכפי שהיא כאשר הם במצב בריא.

ניתוחי דיסק מאפשר לרופא המומחה המנתח להשיב למטופל/ת את איכות החיים ולפטור אותו מהכאבים ומהסימפטומים הנוספים הנלווים לבעיות בדיסק.
 
 

ד"ר גד ולן - מומחה לניתוחי דיסק וניתוחי עמוד שדרה

מעצם ההשלכות המקיפות של פגיעה בדיסקים על חוט השדרה ועל העצבים המקיפים אותם, ניתן ללמוד על חשיבותו הרבה של מנתח מקצועי ומנוסה בביצוע ניתוחי דיסק!

לד"ר גד ולן - מומחה לניתוחי עמוד השדרה ומנהל יחידת ניתוחי עמוד השדרה בבית החולים לניאדו, ניסיון רב בביצוע ניתוחי עמוד שדרה ובמיוחד - ניתוחי דיסק. מטופליו מלווים לאורכו של כל התהליך ביחס אישי ותומך. ניסיונו הרב מאפשר לו לעמוד לרשותם בזמינות של 24/7 לפני ולאחר הניתוח, כשהוא מעניק לכל מטופל/ת את המידע המלא והמקיף ואת תמיכה המלאה הנדרשים בדרך לשיבה לחיים הבריאים.

נשמח לעמוד לשירותכם

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

סוגי ניתוחים:

מאמרים: