מומחה לכירורגיה אורתופדית
וניתוחי עמוד שדרה

מומחה לכירורגיה אורתופדית וניתוחי עמוד שדרה

ניתוחי עקמת

עמוד שדרה המוטה בזווית, עקמת, מעורר לא מעט חילוקי דעות בקרב רופאים. לא כולם מסכימים על הסיבות הגורמות לילדים מסוימים לסבול מכך, אפילו מרגע לידתם. אך הדבר החשוב הוא שניתן למצוא מענה. יש ניתוחי עקמת בגב ילדים שיכולים לעזור. ניתוחי עקמת מתבצעים גם בקרב נערים ונערות, אם טיפול שמרני לא הביא לשיפור. חשוב לציין שלא בכל מקרה ממליצים על ניתוחי עקמת בגב. יש אנשים הסובלים מעקמת קלה וחלקם אפילו לא מודעים לכך. אם רצונכם בחוות דעת מקצועית בנושא ניתוחי עקמת בעמוד השדרה, אם רצונכם לפגוש מנתח בכיר ועתיר ניסיון בביצוע ניתוחי עקמת, פנו לד"ר גד ולן.

ניתוחי עקמת בגב

אפשר להתייחס אל ניתוחי עקמת כאל טיפולים בעלי תועלת אסתטית. אבל גישה הרואה באותם ניתוחי עקמת בגב טיפולים אסתטיים בלבד איננה שלמה. מה שחשוב יותר להבין לגבי ניתוחי עקמת בגב ילדים זה שגב כפוף או נוטה גורם לבעיית יציבה ומחריף אותה. ניתוחי עקמת בעמוד השדרה יכולים לסייע אם יש כתף אחת שהינה גבוהה יותר מהשנייה (בשל הליקוי בגב). ניתוחי עקמת יכולים לסייע גם כאשר העיוות הינו באזור האגן.

ניתוחי עקמת בגב ילדים

חשוב לציין כי ניתוחי עקמת לא מבוצעים בשל פציעה או מחלה. גם לא מדובר במצב של עיוות בגב בשל שרירים חלשים בקרב אנשים שלא מרבים בפעילות גופנית או יציבה לקויה. לא תמיד מבוצעים  ניתוחי עקמת בגב ילדים קטנים, משום שלא תמיד האבחנה מגיעה בגיל צעיר דווקא. לעיתים האבחנה המדויקת מגיעה בגיל הנעורים. הגורם יכול להיות התפתחות לא תקינה של השרירים או של האגן. גם שינויים בחוליות יכולים להביא לכך כי כדאי לשקול ניתוחי עקמת בגב. גילוי בגיל צעיר וטיפול מתאים יכול להאט או למנוע את החרפת העקמת. אגב, ישנה הנחה כי חלק מאותם ניתוחי עקמת בעמוד השדרה ניתן היה למנוע לו היו המטופלים מבצעים תרגילי התעמלות מתאימים. חיזוק שרירים ומתיחות בסגנון יוגה או פילטיס בהחלט יכולים להועיל (בזמן המתאים). אך אם העקמת משמעותית מאוד, ניתוחי עקמת עשוי להיות הכרחי.

ניתוחי עקמת בעמוד השדרה

למי פונים לצורך ביצוע ניתוחי עקמת? ניתוחי עקמת בגב מבוצעים על ידי אורתופדים בעלי ניסיון כירורגי. נדרש הרבה ניסיון כדי לבצע ניתוחי עקמת בגב ילדים. לאבחון, ייעוץ, טיפול והכוונה בנושא ניתוחי עקמת בעמוד השדרה פנו אל ד"ר גד ולן. ניסיון רב בביצוע ניתוחי עקמת שעובד למענכם.


 

נשמח לעמוד לשירותכם

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים: