מומחה לכירורגיה אורתופדית
וניתוחי עמוד שדרה

מומחה לכירורגיה אורתופדית וניתוחי עמוד שדרה

ניתוחי עקמת

עקמת (סקוליוזיס - Scoliosis) היא עיוות הנוצר בעמוד השדרה, אשר, כתוצאה ממנו סוטות החוליות מהן הוא בנוי לצד בזווית של עשר מעלות ומעלה ביחס לקו האמצע. לרוב, סימניה הראשונים של העקמת מופיעים בילדות או בסביבות גיל ההתבגרות, בדמותה של אי סימטריה במותניים או גובה לא שווה של הכתפיים. עם השנים, במידה ואינה מטופלת כהלכה, מחמירה העקמת ועלולה לגרום לכאבי גב ולסימפטומים נוספים כהתעייפות מהירה, כאבי גב בעקבות עמידה ממושכת, קשיים בהתכופפות וכן הלאה. הטיפול בעקמת נקבע על פי חומרתה וגיל המטופל/ת (בגרות השלד) והם נפרשים על הטווח שמצוי ממעקב רפואי ופיזיותרפיה, דרך לבישת מחוך אורתופדי ועד ניתוחי עקמת.

ניתוחי עקמת

במקרים בהם העקמת אינה מתגלה בזמן, זווית עמוד השדרה חורגת מעבר ל-50 המעלות והיא מגיעה למצב בו לא ניתן לתקנה באמצעות לבישת חגורת הגב או המחוך המתאימים לטיפול, קיים צורך בביצוע ניתוחי עקמת. ניתוחים מורכבים מסוג זה, מבוצעים תחת ניטור אלקטרו-פיזיולוגי של פעילות חוט השדרה, ובמהלכם מוחדרים לחוליות עמוד השדרה ברגים עליהם מורכבים מוטות. מוטות אלה הם הגורמים המקבעים את החוליות למקומן ומיישרים את העיוות בחוליות. ניתוח זה נחשב למורכב ולמסובך במיוחד, מכיוון שבמהלכו, עלולים להיפגע חוט השדרה המצוי בעמוד השדרה או העצבים הסמוכים לחוליות עמוד השדרה. הנזק שיגרם במקרים כאלה למנותח/ת עלול להיות זמני או קבוע - בהתאם למיקום הפגיעה ולחומרתה.
 

ד"ר גד ולן - מומחה לניתוחי עקמת וניתוחי עמוד שדרה נוספים

כפי שניתן להבין, לא כל מצב של עקמת דורש ניתוח, אולם כאשר נדרש ניתוח כזה, חשוב כי יבוצע אך ורק בידי כירורג מנוסה המתמחה בניתוחי עקמת ועמוד שדרה!

לד"ר גד ולן, מומחה לניתוחי עמוד השדרה ומנהל יחידת ניתוחי עמוד השדרה בבית החולים לניאדו, ניסיון רב בביצוע ניתוחי עמוד שדרה וניתוחי עקמת במיוחד. בהתאם לכך, הוא וצוות המרפאה מקפידים ללוות את המטופלים ביחסם האישי והתומך לאורך כל הטיפול - מאבחון חומרת העקמת, דרך ביצוע ניתוח תיקון העקמת באופן המנוסה והמיומן ביותר ועד להחלמתם המלאה!

נשמח לעמוד לשירותכם

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

סוגי ניתוחים:

מאמרים: