מומחה לכירורגיה אורתופדית
וניתוחי עמוד שדרה

מומחה לכירורגיה אורתופדית וניתוחי עמוד שדרה

ניתוח פריצת דיסק בגב תחתון

כאבי גב אינם בהכרח עדות לפריצת דיסק. מאידך, ניתוח פריצת דיסק בגב תחתון יכולים לבוא בחשבון אם נמצא כי הופיעו כאבים הנוגעים לכך. פריצת דיסק בגב תחתון ניתוח עשוי להתאים כאשר המטופל מתלונן על בעיות עצביות שונות. ניתוחי דיסק עשויים לטפל במגוון של סימפטומים, החל בכאבים, דרך קשיי תנועה וכלה במצבים כגון אובדן שליטה על הסוגרים. לא כל כירורג מבצע ניתוחי פריצת דיסק בגב התחתון. ניתוחים מסוג זה נעשים על ידי מומחים בכירורגיה אורתופדית מסוגו של ד"ר גד ולן. הציבור מוזמן לפנות לקבלת חוות דעת ולטובת ניתוח פריצת דיסק בגב תחתון. לד"ר גד ולן, רופא בכיר בבית החולים לניאדו, מרפאות פרטיות בתל אביב ובבאר שבע.

פריצת דיסק בגב תחתון ניתוח

אין לקבל החלטה על ביצוע ניתוח פריצת דיסק בגב תחתון בקלות ראש. מקובל כי לפני שמבצעים פריצת דיסק בגב תחתון ניתוח שולחים את המטופל לסדרת צילומים ולפעמים גם CT. לפני ניתוחי פריצת דיסק בגב התחתון ניתן לנסות טיפולי פיזיותרפיה וגישות אחרות, לא פולשניות. אך באם לא מתחוללת הטבה מספקת או במידה והדיסק שחוק, בולט או מעוות, ניתוחי דיסק משיגים תוצאות טובות מאוד. ניתוח פריצת דיסק בגב תחתון יכולים להיעשות גם בגישה אחורית, עם או ללא שימוש בלוחיות או ברגים.

ניתוחי פריצת דיסק בגב התחתון

לדברי רופאים בכירים, ניתוח פריצת דיסק בגב תחתון נעשה כיום בצורה הרבה יותר בטוחה ומתקדמת. אם פעם היה חשש רציני למדי מכך שלאחר הטיפול תיווצר פגיעה עצבית, כיום הדברים שונים. פריצת דיסק בגב תחתון ניתוח, יכול למעשה לפתור בעיה עצבית שנוצרה בשל פריצת הדיסק. חלק ניכר מהניתוחים מתחילים ומסתיימים בתוך פרק זמן קצר למדי. אם צריכים לקבע חוליות, למשל, ניתוחי פריצת דיסק בגב התחתון יכול להימשך לא יותר משעתיים או שלוש (בהתאם לנסיבות). ישנם ניתוחי דיסק שלאחריהם המטופל יכול לחזור לשגרת חייו, תחת הגבלות זמניות, כבר לאחר כמה שעות מתום הניתוח. יש והמטופלים משתחרים לבתיהם לאחר ניתוח פריצת דיסק בגב תחתון עוד לפני שהם הספיקו להתרגל לאווירת בית החולים. מהר, יעיל, בטוח.

ניתוחי דיסק

ניתוח פריצת דיסק בגב תחתון יכול לכלול שימוש בברגים. אך לא כל פריצת דיסק בגב תחתון ניתוח מחייב בהכרח ברגים. ניתוחי פריצת דיסק בגב התחתון יכולים לכלול החלפה של דיסק בדיסק חלופי, מלאכותי. ניתוחי דיסק כאלה מאפשרים החלמה מהירה במיוחד. לקבלת חוות דעת לפני או אחרי ניתוח פריצת דיסק בגב תחתון, ד"ר גד ולן זמין עבורכם.

 

נשמח לעמוד לשירותכם

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים: