מומחה לכירורגיה אורתופדית
וניתוחי עמוד שדרה

מומחה לכירורגיה אורתופדית וניתוחי עמוד שדרה

עמוד שדרה ניתוח

ניתוח בעמוד השדרה יכול לפתור מגוון רחב של סימפטומים. עמוד שדרה ניתוח נהוג לבצע למשל לאחר תאונה או בשל מחלה. ניתן לבצע עקמת גב ניתוח עם תוצאות מצוינות. מתאים גם כאשר ישנם כאבים, נמלול, חוסר תחושה על רקע עצבי או חולשה ומגבלה בתנועה בגפיים. ניתן לבצע ניתוחי קיבוע עמוד שדרה צווארי ויש גם ניתוחי קיבוע עמוד שדרה מותני, בהתאם למקום שבו ישנו ליקוי או נזק. ומי מבצע עמוד שדרה ניתוח? לרשותכם אחד מבכירי האורתופדים בארץ, ד"ר גד ולן, מנהל יחידת הניתוחים בעמוד השדרה, בבית החולים לניאדו.

עקמת גב ניתוח

עמוד שדרה ניתוח לא מתבצע דווקא על מנת להציל את חיי המטופל. עם זאת, אין להמעיט בחשיבותו של הטיפול. איכות החיים של מטופל או מטופלת לאחר עקמת גב ניתוח משתפרת לאין ערוך. והדברים אמורים גם כאשר על הפרק עומדים ניתוחי קיבוע עמוד שדרה צווארי או ניתוחי קיבוע עמוד שדרה מותני. לפעמים הטיפול מחזיר למטופל את השליטה בסוגרים. לפעמים הטיפול נועד להחזיר את היכולת אפילו לעסוק בספורט. עמוד שדרה ניתוח יכול בהחלט להפוך את היוצרות, מעמוד שדרה מכופף ומעוקם לכזה שנראה ומרגיש תקין ובריא.

ניתוחי קיבוע עמוד שדרה צווארי

לפני שמבצעים עמוד שדרה ניתוח יבדוק הרופא היכן בדיוק צריך להיות מוקד הטיפול. אין זהות מלאה בין עקמת גב ניתוח לבין ניתוחי קיבוע עמוד שדרה צווארי. ובוודאי שהדברים שונים כאשר צריכים לבצע ניתוחי קיבוע עמוד שדרה מותני כאשר ישנה פריצת דיסק בחוליות המותן. אם סובלים מכאבי גב, חולשה בזרועות, כאבים ברגליים, חוסר תחושה או מגבלה בתנועה, בנסיבות המתאימות, עמוד שדרה ניתוח יעניק את ההקלה המיוחלת.

ניתוחי קיבוע עמוד שדרה מותני

למי שחושש מפני עמוד שדרה ניתוח חשוב להסביר כי הניתוחים כיום יכולים להיעשות בגישות חדשניות. על מנת לטפל במקרים כגון עקמת גב ניתוח או לצורך ניתוחי קיבוע עמוד שדרה צווארי, ניתן לבצע פרוצדורות שונות. יש מקרים ובהם הגישה תהיה גישה טיפולית אחורית. לעיתים יבחר הרופא לטפל בגישה הקדמית. אפשרי גם גישת טיפול משולבת. כמו כן, אורתופד שהוא גם כירורג יכול להציע פתרונות נוספים, ולא רק ניתוחי קיבוע עמוד שדרה מותני. ניתן לטפל גם במחלות ניווניות והסתיידות של עמוד השדרה. ניתן להחליף דיסק שנשחק או לטפל בבלט כואב. לייעוץ, טיפול או חוות דעת,  ד"ר גד ולן: מומחה בעל שם בכל דבר הקשור עם עמוד שדרה ניתוח.


 

נשמח לעמוד לשירותכם

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים: