מומחה לכירורגיה אורתופדית
וניתוחי עמוד שדרה

מומחה לכירורגיה אורתופדית וניתוחי עמוד שדרה

עקמת ניתוח

עיוות בעמוד השדרה בשם עקמת מלווה בהטיה של החוליות. ההטיה יכולה להיות מינורית וכמעט בלתי מורגשת אך היא יכולה גם להיות משמעותית הרבה יותר. להלן נבין יותר על עקמת ניתוח. נדבר על ניתוחים לתיקון עקמת ומתי הם נדרשים. נראה האם ניתן לפתור את הליקוי גם מבלי לגשת לביצוע ניתוחי עקמת גב. יש לציין כי המידע שלהלן בנושא ניתוח לתיקון עקמת לא נועד להחליף ייעוץ רפואי. לקבל ייעוץ מקיף בנושא עקמת ניתוח ניתן לפנות לד"ר גד ולן, אורתופד כירורג בעל ניסיון. כיום, ראש יחידת ניתוחי גב בבית החולים לניאדו בנתניה.

ניתוחים לתיקון עקמת

עקמת ניתוח יכול לאפשר לגב המכופף להתיישר בצורה מרשימה. ניתוחים לתיקון עקמת יכולים לפתור בעיה ארוכת שנים. אך לפני ששוקלים לבצע ניתוחי עקמת גב ניתן לנסות אמצעים אחרים. דרכים שנקראות שמרניות (ללא פעולה כירורגית). לפני ניתוח לתיקון עקמת ניתן להמליץ על שימוש במחוך מהודק או חגורת גב אנטומית אורתופדית. אם אמצעים אלה ודומים להם לא עזרו והעקמת איננה קלה, עקמת ניתוח יוכל לקבע את הגב.

ניתוחי עקמת גב

סימנים ראשונים לכך שאדם כזה או אחר עשוי לעבור בעתיד עקמת ניתוח מופיעים בילדות או בגיל הנעורים. לפעמים, ניתן לראות זאת בצורה מאוד ברורה ולפעמים פחות. אי סימטריה בגובה הכתפיים, עיוות מסוים במותן, קושי בביצוע תנועות מסוימות, באופן חוזר ונשנה. ניתוחים לתיקון עקמת יכולים לתקן ליקוי אסתטי ראוי לציון אך יש גם היבטים נוספים. ניתוחי עקמת גב יכולים לאפשר תנועה יותר חופשית, שחרור מכאבים, מתן היכולת להתכופף. חשוב להוסיף כי ניתוח לתיקון עקמת יוכל להימנע כאשר הטיפול ניתן בגילאים צעירים. הטיפול בזמן הנכון, באמצעים שמרניים, מוריד מאוד את הסיכוי לכך שמאוחר יותר יהיה צורך לעבור עקמת ניתוח.

ניתוח לתיקון עקמת

אין להתייחס אל עקמת ניתוח בקלות ראש. ניתוחים לתיקון עקמת הינם ניתוחים מורכבים ואין פלא שרק כירורגים ואורתופדים בעלי ניסיון רב עוסקים בכך. במהלך ניתוחי עקמת גב מתבצע ניטור מתמשך של עמוד השדרה וחוט השדרה. על פי החלטת הרופא, ניתוח לתיקון עקמת כולל שימוש באמצעים שונים. עקמת ניתוח עשוי לכלול הכנסת מוטות ליישור הגב. עשוי להידרש שימוש בברגים מיוחדים לצורך קיבוע. יישור של העיוות נעשה בצורה מאוד מדוקדקת וזהירה בשל ריבוי של פעילות עצבית בכל האזור. לבירור, חוות דעת או קביעת תור לניתוח, ניתן לפנות ישירות לאחת המרפאות של ד"ר גד ולן.


 

נשמח לעמוד לשירותכם

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים: